21 листопада 2012

Газета День, 16-17 листопада 2012, неочікувано...

Мій респект Ларисі Івшиній!

У соцмережі Facebook професор Донецького національного університету Ігор Тодоров розповів, що саме на ранковій прогулянці зі своїми улюбленцями, німецькими шпіцами П’єро, Аркадієм і Мішелем, відчув — іде зима. Домашній термометр, що показував три градуси з позначкою мінус, це підтвердив.

Джерело:http://www.day.kiev.ua/238836«Новий рік і Різдво українці зустрінуть в гумових чоботах», — розповідає народний синоптик Валерій Некрасов, який протягом 15 років складає довгострокові прогнози погоди.

«Зима до нас прийде лише після 11 січня, а до цього великих морозів не буде — лише заморозки. Щодо так званих сибірських морозів, що сягають позначки 25—30 градусів нижче нуля, то Україна відчує їх в середині лютого».

Що ж до короткострокових погодних прогнозів — на кілька днів — то їх допоможуть скласти... домашні улюбленці.

«Коти і собаки, як і люди, тягнуться до тепла. Вони можуть «говорити» про погодні зміни на два-три дні наперед.

Якщо кішка залазить у батарею і спить там, або собака лягає поблизу джерела тепла — можна очікувати похолодання.

Всі прагнуть до тепла — у холод і перед холодом», — пояснює народний синоптик.

Але навіть якщо власники собак не вміють правильно «прочитати» прогноз погоди від улюбленців, вони все рівно мають більше шансів вдягтися по погоді, ніж їхні співвітчизники.

Виходячи вранці, перед роботою, на прогулянку зі своїми чотирилапими друзями, вони можуть оцінити метеозміни за ніч: побачити паморозь на траві, відчути похолодання або потепління.

Буває, на вулиці сонячно, а вийдеш — і холод пробирає до кісток.
Чи навпаки — хмарно і тепло.